Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywa sie w parafii zamieszkania. Zwyczajowo rozpoczyna sie ono w ósmej klasie szkoły podstawowej lub pierwszej klasie szkoły średniej.

Osoby, które zapisały się na przygotowanie do bierzmowania 2023/2024 : najbliższe spotkanie w grupach:

grupa Beaty - wtorek 20.02 o godz. 18:30 w kościele

grupa Pauliny -wtorek 20.02 o godz. 18:30 w kościele

grupa Karola - wtorek 20.02 o godz. 18:30 w kościele

grupa Wojciecha -wtorek 20.02 o godz. 18:30 w kościele

Uczniowie, którzy nie mieszkają w naszej parafii, a uczęszczają do SP 301, 306 i 363 powinni się zgłosić (skontaktować się z parafią) na przygotowanie do swojej parafii zamieszkania! Nie przyjmujemy bowiem do grup osób spoza naszej parafii.

---------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA! Do bierzmowania mogą zapisać się tylko uczniowie mieszkający na terenie naszej Parafii!

Warunki niezbędne do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

- wiek - VIII klasa SP i szkoły ponadpodstawowe

- uczęszczanie na lekcje religii;

- ukończony kurs przygotowujący;

- stan łaski uświęcającej;

Do ważnego przyjęcia bierzmowania wymagany jest świadek, którym może zostać osoba już bierzmowana.

Zwyczajowo kandydat w czasie bierzmowania przyjmuje imię, które jest imieniem świętego lub błogosławionego ważnego dla kandydata ze względu na jego praktykowanie wiary i sposób życia. Ma on być patronem osoby bierzmowanej.

Osoby dorosłe, które ukończyły juz naukę w szkole mogą przygotować sie do bierzmowania w dwojaki sposób: albo w parafii w ramach odrębnego trybu przygotowania (spotkania dla dorosłych na wiosnę i jesienią, informacje u ks. Michała) albo w ośrodku diecezjalnym. Na przygotowanie w ośrodku diecezjalnym należy uzyskać skierowanie z parafii zamieszkania (nie zameldowania!) Po odbytym przygotowaniu kandydat otrzymuje w parafii zamieszkania zaświadczenie, które upoważnia do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dokumentem niezbędnym do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest metryka chrztu.

Przygotowanie do bierzmowania w parafii , także dorosłych, koordynuje ks. Michał.