4 czerwca - IX Niedziela Okresu zwykłego

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

4 CZERWCA 2023

0. Dzisiaj o godz. 17.oo Nabożeństwo Czerwcowe i Adoracja NS.

1. Jutro po Nabożeństwie Czerwcowym spotkanie Zespołu Charytatywnego.

2. W poniedziałek Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika, - w piątek Święto rocznicy poświęcenie kościoła katedralnego.

3. W czwartek - Uroczystość Bożego Ciała - Msze św. o godz. 7.oo, 8,3o, 10.oo, po Procesji i o 18.oo.

Po Mszy św. o godz. 10.oo wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszej Parafii - Słomianą, Miejską, Cokołową i Brygadzistów.

Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

Bardzo prosimy osoby mogącą włączyć się w posługę niesienia chorągwi o zgłoszenie się w zakrystii przed Mszą św.

4. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odprawiać będziemy Nieszpory i Procesję Eucharystyczną wokół kościoła.

5. Na piątek po Bożym Ciele - 9 czerwca - ks. Kardynał udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. Zachęca równocześnie, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

6. Dzisiaj - tak jak zapowiadał ks. Kardynał w poprzednią niedzielę - do puszek zbierane są ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.