22 stycznia - III Niedziela Okresu zwykłego

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22 STYCZNIA 2023

1. We wtorek Wspomnienie św. Franciszaka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła, - w środę Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, - w czwartek Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów, - a w sobotę Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.

2. Kandydaci do bierzmowania mają spotkanie we wtorek o godz .19.oo.

3. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu

Poniedziałek 23 stycznia

ul. Sternicza 127 - od godz. 18.oo

4. Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Parafian, których nie zastaliśmy w wyznaczonym terminie wizyty oraz tych, którzy chcą w tym roku przyjąć wizytę duszpasterską - prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ustalimy termin spotkania.

5. Biblioteka parafialna zaprasza do korzystania z księgozbioru.

6. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie pt. "Rola duszpasterstwa akademickiego w przemianach społeczno-niepodległościowych” - jutro 23 stycznia o godz. 19.oo w sali Jana Pawła II w Domu Parafialnym. Więcej informacji w gablocie.

7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym na dzisiejszą Niedzielę Słowa Bożego przygotowała wybór cytatów z Pisma św.

Zapraszamy wszystkich wychodzących z kościoła do zabrania z sobą kartki z fragmentem tekstu - niech będzie to zachętą do codziennej lektury Słowa Bożego.

8. Słowo Ks. Kadynała

Drodzy Diecezjanie!

Jutro mija dziesiąta rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski.

W archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego Kardynała Józefa.

Do udziału we Mszy Świętej i wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie.

Mszę Świętą poprzedzi o godz. 17.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich

nadanie imienia “Kardynała Józefa Glempa Prymasa Polski”, sali konferencyjnej Kurii.

kard. Kazimierz Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski