23 stycznia - III Niedziela Okresu zwykłego

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 STYCZNIA 2022

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Papieża Franciszka. Ojciec św. zaprasza nas:

Drodzy bracia i siostry, nie wyrzekajmy się Słowa Bożego. Jest to list miłosny napisany dla nas przez Tego, który zna nas jak nikt inny: czytając je, słyszymy na nowo Jego głos, widzimy Jego twarz, otrzymujemy Jego Ducha.

Słowo przybliża nas do Boga: nie trzymajmy go z dala. Nośmy je zawsze przy sobie, w kieszeniach, w telefonach; zapewnijmy mu godne miejsce w naszych domach. Umieśćmy Ewangelię w takim miejscu, abyśmy pamiętali o jej codziennym otwieraniu, może na początku i na końcu dnia, aby wśród wielu słów, które docierają do naszych uszu, niektóre wersety Słowa Bożego dotarły do naszych serc. Aby to uczynić, prośmy Pana o siłę, by wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię; zamknąć komórkę i otworzyć Ewangelię.”

2. Grupa Odnowy w Duchu Świętym przygotowała wybór cytatów z Pisma św. Zapraszamy wszystkich wychodzących z kościoła do wylosowania sobie kartki z fragmentem tekstu - niech będzie to zachętą do codziennej lektury Słowa Bożego.

3. W poniedziałek Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktotra Kościoła, we wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytysa, Biskupów, a w piątek Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu zapraszamy trzecią grupę parafian na spotkania kolędowe w kościele - na Mszę świętą o godz. 18.oo.

Na zakończenie Mszy św. udzielamy błogosławieństwa wszystkim zebranym a także pozostałym w domach - szczególnie chorym.

Ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone zgodnie z celami kolędowymi.

Bardzo prosimy nowych parafian oraz tych, którzy z jakiś powodów przez ostatnie lata nie brali udziału w kolędzie o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu zapraszamy parafian z ulic:

24 stycznia

Powstańców Śląskich 1, 2e, 3, 3a, 3b, 4, 6, 8

i Powstańców Śląskich - domki.

25 stycznia

Sucharskiego 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10,

Świetlików - domki, Świetlików 8

26 stycznia

Sternicza - domki,

Sternicza 96, 98, 100, 129, 131

27 stycznia

Szczotkarska, Strzelców - domki,

Strzelców 1a, 1b, 1c, 1d, 1f, 2a, 2b, 2c,

28 stycznia

Synów Pułku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12

Prosimy o odbieranie w zakrystii kartek z informacją o tej Mszy św. i naklejenie ich w widocznym miejscu w blokach na klatce schodowej.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.oo odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu kwartetu i solistki.

6. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa, zachowania dystansu oraz że Komunii św. w czasie trwania pandemii udzielamy na rękę.