5 września - XXIII Niedziela Okresu zwykłego

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

5 WRZEŚNIA 2021

0. Dzisiaj o godz.17.oo Nabożeństwo Adoracyjne.

1. W przyszłą niedzielę z racji Beatyfikacji ks. Kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej nie ma Mszy św. o godz. 13.oo. Zapraszamy do uczestniczenia w transmisji.

2. W środę Święto Narodzenia NMP.

3. Także w przyszłą niedzielę 12 września w naszej Parafii rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwo - czas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Plan wywieszony jest przy wejściach.

4. W sobotę modlitwa wypominkowa o godz. 17.oo.

5. Nowa zakrystianka S. Adriana rozpoczęła posługę w naszej Parafii. Życzymy Siostrze szybkiego zadomowienia się i błogosławieństwa Bożego.

6. W ramach przygotowania do beatyfikacji w sali Domu Parafialnego można oglądać wystawę o ks. Prymasie Wyszyńskim i o Matce Czackiej. Jest także broszurka z tekstami trzech kazań wygłoszonych przez ks. Kardynała Stefana w naszej Parafii. Wystawę przygotowała Grupa Odnowy w Duchu Świętym.

7. Studio Muzyki TRIOLA przyjmuje zapisy na naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szczegóły u p. Organisty po każdej Mszy Św.

8. Decyzją Ks. Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu.

Dzisiaj po Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na ten cel.

9. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na twarzy we wnętrzu kościoła oraz, że w czasie pandemii Komunię św. - udzielamy “na rękę”.

Modlitwa na czas przygotowania do beatyfikacji

Boże, źródło wszelkiej świętości, stajemy przed Tobą w przededniu beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Boże, dajesz nam nowych Błogosławionych, którzy wciąż żyją w naszej pamięci, a wielu z nas wspomina spotkania z nimi i ich słowa. Dziś jeszcze bardziej stają się naszymi nauczycielami i przewodnikami w trudnej codzienności. Mówią nam, że także w naszych czasach trzeba i można służyć jedynie Bogu i ludziom, iść Chrystusową drogą Zbawienia.

Boże nasz Ojcze, daj nam dobrze przygotować się na to wyjątkowe wydarzenie w świątyni Opatrzności Bożej. Spraw, aby te beatyfikacje zaowocowały w życiu każdego z nas, by nasze życie było bardziej zwrócone ku Tobie, a wiara zajmowała w nim więcej miejsca i wpływała bardziej na styl życia.

Prosimy, aby nadchodząca beatyfikacja wydała trwały owoc, gdyż tak bardzo potrzebujemy duchowej przemiany i umocnienia. Niech ten dzień przeżywany we wspólnocie Kościoła pomnoży i umocni naszą jedność w wierze i miłości oraz zjednoczy nas wszystkich wokół najwyższych wartości przewyższających wszelkie podziały.

Niech nasza Ojczyzna, także w dwudziestym pierwszym wieku, tak jak w całej swej historii, pozostanie wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.