4 kwietnia - Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

4 KWIETNIA 2021

1. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy. W najbliższy piątek nie ma postu.

2. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także osobom codziennie opiekującym się naszą świątynią, jej wyglądem i otoczeniem.

3. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim Parafianom, którzy hojnie dzielili się żywnością i pieniędzmi, przynosząc dary do kościoła lub składając je w sklepie Gross na ul. Rozłogi.

Zespołowi Charytatywnemu udało się dzięki temu przygotować 25 paczek świątecznych dla potrzebujących pomocy Rodzin naszej Parafii.

4. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia dodatkowa Msza św. o godz. 15.oo - na którą przyjmujemy intencje mszalne - ale trzeba pamiętać, że uczestniczyć będzie mogła tylko ograniczona liczba osób.

5. Przypominamy o limicie osób w kościele, o konieczności zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa oraz że Komunii św. udzielamy na rękę.

6. Ojciec Święty w Wielką Środę skierował słowo do Polaków:

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Zbawcze dzieło Chrystusa jest ostatecznym objawieniem miłości Boga, który przebacza, okazuje miłosierdzie i daje nam nowe życie.

Niech radość wielkanocnego poranka, pomimo zmagań z pandemią, opromieni was nadzieją, ufnością i pokojem. Życzę wam radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem i z serca wam błogosławię.

Niech te słowa Papieża będą życzeniami dla wszystkich Parafian - na czas świętowania Zmartwychwstania Naszego Zbawiciela - i nasze codzienne życie.