28 marca - Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA

28 MARCA 2021

0. Dzisiaj o godz. 17.oo Nabożeństwo Gorzkich Żali.

1. Dla osób, które będą musiały teraz koniecznie się wyspowiadać będzie taka możliwość w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy świętych.

2. Jutro rozpoczyna się Wielki Tydzień - i w tym roku z dużym ograniczeniem ilości wiernych w kościele.

Święte Triduum Paschalne:

- w Wielki Czwartek i Piątek o godz. 19.oo - z limitowaną ilością wiernych

- w Wielką Sobotę święcenie pokarmów - dla chętnych osób

- przed kościołem - od godz. 8.oo - do 15.oo.

- Wigilia Paschalna o godz. 21.oo - z limitowaną ilością wiernych

- w Niedzielę Zmartwychwstania dodatkowe Msze św. poranne:

-> o godz. 6.oo, 7.oo, 8.oo, 9.oo

Przebieg całego Triduum wywieszony jest przy wejściach do kościoła.

3. Przypominamy, że w Wielki Piątek każdego wiernego obowiązuje zachowanie postu ścisłego.

4. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu czynna jest tylko we Wtorek i Środę.

5. Ze Słowa metropolity warszawskiego ks. kard. Nycza na Wielkanoc 2021:

Zwracam się do wiernych i duchownych o pilne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: 1 osoba na 20 m2, dystans 1,5 m, dezynfekcja i noszenie maseczek. Zróbmy wszystko, by uczestnictwo w liturgii nie stanowiło dla kogokolwiek ryzyka zachorowania. Księża proboszczowie niech zadbają o zachowanie tych zaleceń sanitarnych.

Przestrzegając koniecznych ograniczeń, nie pozwólmy się odłączyć od tego źródła, którym dla życia duchowego jest Eucharystia i święte misterium Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie przypominam, że wciąż obowiązuje udzielona z racji pandemii dyspensa od obowiązku uczestnictwa w liturgii w uroczystości, niedzielę i święta nakazane.

Dla wiernych niemogących realnie uczestniczyć w liturgii w kościołach, pomocą może być duchowa łączność przez media.

na początku każdej Mszy Św.; w piątki 15:00-18:00