24 stycznia - III Niedziela Okresu zwykłego

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 STYCZNIA 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Papieża Franciszka, który w Liście Apostolskim napisał:

Biblia, będąc Pismem Świętym, mówi o Chrystusie i ogłasza Go jako tego, który musi przejść przez cierpienie, aby wejść do chwały. Nie jakaś pojedyncza część Biblii, ale wszystkie jej Księgi mówią o Nim. Bez nich Jego śmierć i zmartwychwstanie są nie do odczytania. Oto dlaczego jedno z najstarszych wyznań wiary podkreśla, «że Chrystus umarł – zgodnie z Pismem – za nasze grzechy, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem: i że ukazał się Kefasowi» (1 Kor 15,3-5).

Tak też Pismo Święte mówi o Chrystusie, pozwalając nam wierzyć, że Jego śmierć i zmartwychwstanie nie należą do mitologii, ale do historii i są w centrum wiary Jego uczniów.

Więź między Pismem Świętym a wiarą ludzi jest głęboka. Ponieważ wiara rodzi się ze słuchania, a słuchanie jest skoncentrowane na słowie Chrystusa (por. Rz 10, 17), zaproszenie, które rodzi się w tej relacji, staje się pilne i ważne, tak że wierzący muszą przeznaczyć czas na słuchanie Słowa Pana zarówno w działaniu liturgicznym, jak i modlitwie oraz refleksji osobistej.”

2. W poniedziałek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytysa, Biskupów, a w czwartek Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. Według nadal obowiązujących zasad sanitarnych - w naszym kościele podczas Mszy świętych i nabożeństw przebywać może do 51 osób.

Przypominamy o konieczności zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa oraz że Komunii św. udzielamy na rękę.

4. Parafian obawiających się obecności na Mszy św. w niedziele zapraszamy w ciągu tygodnia. Wtedy jest więcej miejsc wolnych w kościele.

5. Dzisiaj w Dniu solidarności z Chorwacją zbierane są ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.