29 listopada - I Niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU

29 LISTOPADA 2020

1. Roraty czyli Adwentowe Msze Wotywne o Najświętszej Maryi Pannie - odprawiamy od jutra o godz. 7.oo !

Ponieważ w kościele może przebywać ograniczona ilość wiernych, zachęcamy do rodzinnego przeżywania czuwania adwentowego. Pomocne będą transmisje radiowe i telewizyjne.

Włóżmy trochę trudu i zaangażowania serca w to czuwanie.

2. W poniedziałek Święto św. Andrzeja, Apostoła, a w czwartek Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana.

3. W I piątek miesiąca całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.

O godz. 12.oo Różaniec, o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 17.oo Msza św.

4. Poświęcone opłatki można nabywać w Kiosku Parafialnym, gdzie są również kalendarze i karty świąteczne.

5. Zespół Charytatywny naszej Parafii szczególnie teraz w trudnym czasie pandemii, chce przygotować świąteczne paczki żywnościowe dla rodzin z naszej Parafii, borykających się z trudnościami materialnymi.

W tym roku Zespół nie miał możliwości uzbierania zapasów na święta - dlatego prosimy wszystkich wrażliwych na potrzeby innych o wsparcie pieniężne lub w postaci produktów żywnościowych. Dary na ten cel można składać w zakrystii.

6. Nadal w naszym kościele podczas Mszy świętych i nabożeństw przebywać może do 51 osób.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, o dystansie, o zasadzie dezynfekcji rąk oraz że Komunii św. udzielamy na rękę.

7. Ponieważ w tym epidemicznym roku nie możemy przeprowadzić rekolekcji Adwentowych w tradycyjnej formie, dlatego proponujemy rekolekcje “Drogą czterech niedziel Adwentu” - w formie krótkich rozważań po ogłoszeniach.

Tekst znajdziemy także na stronie internetowej Parafii.

Wysłuchajmy pierwszego rozważania:

W okresie Adwentu oczekujemy na przyjście Mesjasza, Tego, który jest Księciem Pokoju, Królem Pokoju, Dawcą Pokoju.

Każdy kto jest z Nim i przy Nim - ma w sobie pokój, trwa w pokoju. Człowiek, który trwa w Jezusie potrafi rozpoznać wszelkie zakusy szatańskie.

Jezus przynosi nam pokój, abyśmy w dobie tak wielkiego, panoszącego się straszliwego niepokoju, który targa sercami ludzkimi, Jego pokój posiadali. Bóg dając nam Jezusa chce, abyśmy zanurzali się w pokoju. On sprawia, że serce ludzkie bije spokojniej, że idzie za swoim Panem bez żadnych obaw, bez lęków, bez patrzenia na otaczający świat, bez rozpraszania się na to co jest wokół. Trwając w pokoju mamy odpowiedni pogląd na wszelkie sprawy.

Kiedy niepokój ogarnia serce patrzymy wtedy zupełnie z innego punktu widzenia, nie potrafimy dobrze rozeznać spraw, nie mamy jasności umysłu - jesteśmy opanowani jest przez lęk, przez strach.

Toteż starajmy się trwać w pokoju.

Trwajmy w pokoju, który przynosi nam Jezus. W tym pokoju zanurzajmy się podczas każdej modlitwy. Po prostu trwajmy w tym pokoju, tak jak Matka Jezusa trwała w pokoju zanurzona w Bożej Miłości i przeżywała tę miłość radując się, czekając.

Modlitwa oczekiwania nie potrzebuje słów, to jest modlitwa, gdy serce otwiera się i z wielką radością czeka, wygląda, na miłość.

Święto Bożego Narodzenia jest rok rocznie wielkim wydarzeniem duchowym i Jezus pragnie, abyśmy w nim uczestniczyli.

On wie, że człowiekowi, który mocno tkwi przy sprawach ziemskich trudno jest otwierać oczy serca, patrzeć i starać się rozumieć. Jeśli jednak spróbujemy - podejmiemy tę próbę - Bóg udzieli nam łaski. Jeśli nie podejmiemy tego wysiłku to wtedy nie zobaczymy nic.

Z ufnością wejdźmy więc w tę próbę, wysiłek, a Bóg da nam nowe oczy, da nam otwarte serce, byśmy mogli zobaczyć, doświadczyć, uwierzyć.

W tym niezwykłym pandemicznym Adwencie

= codziennie:

Módlmy się - czytajmy Pismo św. - róbmy rachunek sumienia.