25 października - XXX Niedziela Okresu zwykłego

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 PAŹDZIERNIKA 2020

0. Dzisiaj o godz.17.oo Nabożeństwo Różańcowe.

1. W środę Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. W sobotę ostatnie Nabożeństwo Różańcowe w tym roku.

3. Przyjmujemy zgłoszenia do modlitwy wypominkowej.

Wypominki jednorazowe - czytane są 1 i 2 listopada, a roczne - w drugą sobotę miesiąca o godz. 17.oo. Kartki do zapisania imion zmarłych możemy znaleźć na stoliku w kościele oraz w zakrystii.

4. Jest jeszcze ostatnia szansa na zgłaszanie planowanych na przyszły rok jubileuszy małżeńskich 25-cio i 50-cio lecia oraz Mszy św. gregoriańskich.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych.

Procesja z modlitwą za zmarłych i wypominkami jednorazowymi o godz. 17.oo w kościele. Pamiętajmy o limicie ilości wiernych w świątyni.

6. Z Dekretu Stolicy Apostolskiej

Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane: w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

7. Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Wszystkich tęskniących za spotkaniem z Panem Jezusem w Eucharystii zapraszamy w ciągu tygodnia. Wtedy jest o wiele więcej miejsc wolnych w kościele.

8. W obecnym reżimie strefy czerwonej w naszym kościele podczas Mszy świętych i nabożeństw przebywać może do 108 osób.

Przypominamy o konieczności zachowania dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa, o zasadzie dezynfekcji rąk oraz że Komunii św. udzielamy na rękę.