18 października - XXIX Niedziela Okresu zwykłego

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 PAŹDZIERNIKA 2020

0. Dzisiaj o godz. 17.oo Nabożeństwo Różańcowe.

1. W poniedziałek Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika, we wtorek Wspomnienie św. Jana Kantego, w czwartek Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

2. Przyjmujemy zgłoszenia do modlitwy wypominkowej.

Wypominki jednorazowe - czytane są 1 i 2 listopada, a roczne - w drugą sobotę miesiąca o godz. 17.oo. Kartki do zapisania imion zmarłych możemy znaleźć na stoliku w kościele oraz w zakrystii.

3. Jeszcze przez ten tydzień prosimy o zgłaszanie planowanych na przyszły rok jubileuszy małżeńskich 25-cio i 50-cio lecia oraz Mszy św. gregoriańskich. Potem trudno jest znaleźć wolny termin.

4. Na Papieski Fundusz Stypendialny w naszej Parafii w ubiegłą niedzielę zebrane zostało 8220 zł. Bóg Zapłać.

5. Z Komunikatu Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

kard. Kazimierz Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski

6. W obecnym reżimie strefy czerwonej w naszym kościele podczas Mszy świętych i nabożeństw przebywać może do 108 osób.

Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa, o zasadzie dezynfekcji rąk oraz że Komunii św. udzielamy na rękę.