13 września - XXIII Niedziela Okresu zwykłego

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13 WRZEŚNIA 2020

1. Jutro Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego - Odpust Parafialny.

Dodatkowa Msza św. o godz. 9.oo.

Suma odpustowa o godz. 18.oo, której przewodniczyć będzie ks. kan. Bogusław Jankowski dyrektor diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego “Dobry Zakątek” w Konstancinie. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na wsparcie działania tego miejsca odnowy duchowej.

2. Dzisiaj i jutro mamy jeszcze okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek Wspomnienie NMP Bolesnej, w środę Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, w czwartek Wspomnienie św. Zygmuynta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa, a w piątek Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i naszej archidiecezji.

4. Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy w naszej Parafii 21 września. Zgłoszenia do ks. Marka.

5. Ze względów na uwarunkowania wynikające z pandemii w tym roku nie będzie Jarmarku Jelonkowskiego.

6. Dzięki staraniom p. Kazimierza Skupa zawieszony został nowy dzwonek - sygnaturka - przy wejściu do zakrystii. Dziękujemy wykonawcy i jego pomocnikom.

7. Studio Muzyki TRIOLA przyjmuje zapisy na naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szczegóły u p. Organisty po każdej Mszy Św.

8. W czasie pandemii konsekwentne stosowanie higienicznych zasad bezpieczeństwa jest wyrazem odpowiedzialności za zdrowie innych oraz własne.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele oraz że Komunii św. udzielamy “na rękę”.