6 września - XXIII Niedziela Okresu zwykłego

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 WRZEŚNIA 2020

1. We wtorek Święto Narodzenia NMP. Po Mszy św. o godz. 18.oo modlitwa za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

2. W sobotę 12 września w naszej Parafii rozpoczynamy czas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy wszystkich Parafian do znalezienia choć chwili czasu podczas tych trzech dni na spotkanie w ciszy modlitewnej w kościele z Panem Jezusem. W sobotę i niedzielę Adorację zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.oo.

Plan wywieszony jest przy wejściach.

3. W poniedziałek 14 września Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego - Odpust patronalny naszej Parafii.

4. Kandydaci do bierzmowania kończący przygotowanie mają spotkanie we wtorek 8 września o godz. 18.3o.

5. W sobotę modlitwa wypominkowa o godz. 17.oo.

6. Nastąpiła zmiana we wspólnocie Sióstr Franciszkanek: przeniesione zostały Siostry Kasjana, Faustyna i Aneta, a przybyły do nas Siostry Judyta, Laura i Aurelia.

Witamy Siostry i życzymy błogosławieństwa Bożego w podejmowanej posłudze.

7. Od sierpnia do kin wszedł film p. t. “Zieja”. Zachęcamy do obejrzenia go, pamiętając, że ks. Jan Zieja był inicjatorem powstania naszej Parafii.

8. W czasie wakacji zostały wykonane następujące prace: - odnowiony kiosk parafialny, - naprawione elewacje i rynny na kościele i domu parafialnym, - wykonany nowy energooszczędny świetlik w domu parafialnym, - wyrównane fragmenty kostki brukowej.

Dziękujemy wszystkim wspierającym finansowo naszą wspólnotę parafialną.

9. Studio Muzyki TRIOLA przyjmuje zapisy na naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szczegóły u p. Organisty po każdej Mszy Św.