26 lipca - XVII Niedziela Okresu zwykłego

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 LIPCA 2020

1. W tym tygodniu w środę Wspomnienie św. Marty, w piątek Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, a w sobotę Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.

2. W piątek o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

3. W sobotę 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych i zmarłych powstańcach.

4. Przypominamy, że w wakacje spowiedź w tygodniu możliwa jest na 15 min. przed Mszą św.

5. Ciągle obowiązuje nas noszenia maseczek na twarzy we wnętrzu kościoła i zachowaniu odległości pomiędzy sobą także w czasie przyjmowania Komunii św. - udzielanej “na rękę”.

6. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy i kierowców z okazji dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, który był 25 lipca.

Odmówimy teraz modlitwę błogosławieństwa, a potem księża podejdą do poszczególnych pojazdów na parkingu wokół kościoła.