Ogłoszenia parafialne

9 lutego - V Niedziela Okresu zwykłego

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

V NIEDZIELA ZWYKŁA 

9 LUTEGO 2020
1. Rozpoczęły się Ferie Zimowe w Szkołach. Przez czas ferii Kancelaria Parafialna czynna jest: - we wtorek i piątek rano - od godz. 8.oo do 9.oo, - oraz w środę i czwartek po południu - od godz. 16.3o do 17.3o. Możliwość spowiedzi na 15 min. przed Mszą św.
2. W poniedziałek po Mszy św. zebranie Zespołu Charytatywnego.
3. We wtorek - 11 lutego - jest Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.oo - zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych - polecać będziemy w modlitwie wszystkich chorych z naszej Parafii. Kilka minut przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Przyjmujemy intencje mszalne na tę Eucharystię.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej modlitwa przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki i możliwość adoracji Jego relikwii.
5. W czwartek 13 lutego o godz. 17.3o różaniec fatimski.
6. W piątek Święto św. Cyryla - Mnicha i Metodego - Biskupa, Patronów Europy.
7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Misjonarzy Kombonianów. Są Zgromadzeniem misyjnym i pracują w 40 krajach świata wśród najbardziej potrzebujących.
8. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy już w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu - tj. 1 marca. Przez kolejne trzy niedziele jako przygotowanie do rekolekcji zapraszamy do wysłuchania krótkiej katechezy:
Znaczenie Krzyża
Wszyscy wiemy, że tytułem naszej Parafii jest “Podwyższenie Krzyża Świętego”, ale pewnie nie wiemy, że nie ma drugiej takiej Parafii w całej Archidiecezji Warszawskiej. Najstarsi parafianie pamiętają, że powstawanie naszej Parafii wiąże się ze swoistą “walką o Krzyż” - i dlatego chcemy przed rekolekcjami o tym przypomnieć.

Gdy do tego dodamy jeszcze fakt, że od 1973 r. przechowujemy u nas relikwie Drzewa Krzyża Świętego - to zrozumiałą się stanie decyzja o temacie tegorocznych rekolekcji: “O Krzyżu Świętym”. Ks. Proboszcz zaprosił do ich poprowadzenia O. Krzysztofa z najstarszego na ziemiach polskich sanktuarium Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich.
W 1968 r. (15.06) ks. Prymas Stefan Wyszyński podczas konsekracji naszego kościoła powiedział: “Nie ma bardziej aktualnej nauki jak ta, którą otrzymujemy z Krzyża. I dlatego wysoko podnosimy Krzyż, Znak nadziei jedynej. Wasza parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego jest więc niezwykle potrzebna Stolicy.”
Św. Jan Paweł II w Encyklika Evangelium vitae z roku 1995 napisał: “znajdujemy się dziś w samym centrum dramatycznej walki między „kulturą śmierci“ i „kulturą życia“. Ale blask Krzyża nie zostaje przesłonięty przez ten mrok - przeciwnie, na jego tle Krzyż jaśnieje jeszcze mocniej i wyraźniej, jawi się jako centrum, sens i cel całej historii każdego ludzkiego życia. 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

na początku każdej Mszy Św.; w piątki 15:00-18:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00