Aktualności

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i Róży Czackiej

dodane: 29 sierpnia 2021 09:21

"W parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego obchodzimy podniosłą uroczystość poświęcenia świątyni parafialnej. Gdy zważymy, przez jak wielkie trudności przeszliście, Wy, Parafianie, z waszymi duszpasterzami, to można powiedzieć i o Was, że i u Was dzisiaj dopełnia się szczególne podwyższenie Świętego Krzyża. Zwycięstwo Świętego Krzyża, żywej wiary, wytrwałej, cierpliwej pracy, trudu ofiarowanego i nadziei chrześcijańskiej.

Pamiętamy tak dobrze tę chwilę, gdy brodząc w tutejszych piaskach, dokonywaliśmy pierwszych aktów religijnych, aby zaznaczyć, że to jest miejsce, które Pan sobie wybrał w pośrodku Was, aby tu było mieszkanie Boga z ludźmi. Już wtedy mieliśmy najlepsze nadzieje, patrząc, Najmilsi, na waszą troskliwość, na wasze zakłopotanie i nieustępliwą wolę, z jaką pragnęliście doprowadzić to dzieło do upragnionego urzeczywistnienia. Dzisiaj macie już dach nad głowami, a Bóg, który zapragnął mieszkać wśród Was, prawdziwie jest Bogiem waszym, bo ma mieszkanie z ludźmi, z dziećmi Bożymi" (fragm. homilii Prymasa Wyszyńskiego wygłoszonej na Jelonkach, 13.09.1963 r.)

Dziękujemy Bogu za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego i Róży Czackiej.  

W domu parafialnym mogliśmy oglądać wystawę poświęconą kard. Wyszyńskiemu; m.in. ze zdjęciami z uroczytości wmurowania kamienia węgielnego naszego kościoła na Jelonkach z 1959 roku. Ks. proboszcz opracował na podstawie zachowanych źródeł broszurkę "Ksiądz Kardynał Prymas Stefan Wyszyński w naszej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego", zawierającą m.in. teksty trzech kazań, które Sługa Bozy wygłosił w naszej parafii. Wspołnota Odnowy w Duchu Świętym w dniu beatyfikacji rozdawała karteczki z myślami nowych błogosławionych.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

na początku każdej Mszy Św.; w piątki 15:00-18:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00