Watykan przygotowuje dwa dokumenty o gender

źródło: http://gosc.pl/doc/4560254

Kongregacja nie podejmie jednak dyskusji z ideologią gender, lecz przypomni główne zasady chrześcijańskiego wychowania w tym względzie. Dokument bardziej pogłębiony, uwzględniający różne aspekty antropologiczne tej ideologi przygotowuje natomiast Kongregacja Nauki Wiary.

Abp Zani przypomniał, że do zbawczej misji Kościoła należy troska o integralny rozwój człowieka, w tym jego seksualności. Teoria gender budzi uzasadniony niepokój, bo jak zauważył papież Franciszek promuje ona „społeczeństwo bez różnic płciowych i banalizuje podstawy antropologiczne rodziny”, a „tożsamość człowieka zdana jest na indywidualistyczny wybór”.

Franciszek wielokrotnie występował z ostrą krytyką tej ideologii. Podczas konferencji prasowej po podróży do Azerbejdżanu papież nazwał ją przejawem ideologicznej kolonizacji i wojną z małżeństwem.