Strach przed diabłem. O przezwyciężaniu lęków i przesądów

źródło: https://ekai.pl/strach-przed-diablem-o-przezwyciezaniu-lekow-i-przesadow/

Strach przed diabłem.

O przezwyciężaniu lęków i przesądów

Lęki, fobie, obawy i wreszcie środki zaradcze zaczerpnięte zarówno z psychologii, jak i z mądrości Kościoła. Ciekawa opowieść nie tyle o diable, co o strachu, towarzyszącym człowiekowi od początku do końca życia oraz ludzkości od zarania dziejów, strachem przed diabłem i jego przejawami w różnych epokach i współcześnie. W tej pełnej Bożego światła i poczucia humoru książce autor, francuski egzorcysta, zaprasza nas do trzeźwego przyjrzenia się własnym lękom, szczególnie tym, które przypisujemy działaniu złych duchów. Potrzebujemy takiego zbawiennego dystansu, żeby móc zwrócić się z ufnością do Chrystusa, który ciągle nam powtarza: „Ja jestem. Nie bójcie się!” (Mt 14,27).

Gilles Jeanguenin (ur. 1960) pochodzi ze Szwajcarii. Ukończył studia teologiczne na Uniwersytecie we Fryburgu. Obecnie jest duszpasterzem w diecezji Albenga-Imperia we Włoszech, gdzie pełni także posługę egzorcysty. Specjalizuje się też w zagadnieniach z zakresu psychopatologii klinicznej. Jest autorem wielu książek, spośród których kilka ukazało się również w polskim tłumaczeniu, m.ni.: Szatan istnieje! Świadectwo egzorcysty i jego odpowiedzi na pytania (2006), To nie prawda… ale wierzę! Dlaczego istnieją zabobony (2009), Święty Michał Archanioł (2012) czy Modlitwy przeciw siłom zła(2013).

tłumaczenie: Agnieszka Kuryś

seria: Miecz Ducha