• PREMIERA KINOWA:  24 sierpnia 2018

Reporterskie śledztwo, objawienie religijne i zagadka, której rozwiązanie wykracza daleko poza doczesność. Wszystko to w najnowszym, poruszającym filmie Xaviera Giannoli – zdobywcy Cezara, Złotej Palmy i Nagrody Specjalnej Festiwalu w Wenecji. W obsadzie produkcji wystąpiła plejada znakomitych francuskich aktorów, m.in.: nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, laureat Cezara i Złotej Palmy – Vincent Lindon („Miara człowieka”), znany z hitów „Quantum of Solace” i „Uprowadzona” – Anatole Taubman oraz Patrick d’Assumçao („Śmierci Ludwika XIV”). „Tajemnice objawienia” to thriller psychologiczny. Historia o wierze i jej poszukiwaniach – Barbara Hollender, Rzeczpospolita.

Jacques (Vincent Lindon), reporter znanej francuskiej gazety otrzymuje tajemniczy telefon z Watykanu. Wynika z niego, że w małym miasteczku na południu Francji mieszka 18-letnia dziewczyna, która utrzymuje, że przeżyła objawienie Matki Boskiej. Pogłoski o domniemanym cudzie rozchodzą się błyskawicznie i sprawiają, że na miejsce rzekomych objawień zaczynają przybywać tysiące pielgrzymów. Jacques, który prywatnie nie ma nic wspólnego ze światem wiary i kościoła, zgadza się być częścią komisji śledczej, mającej rzucić nowe światło na zdumiewające wydarzenia.

GATUNEK:

Psychologiczny, Thriller

PRODUKCJA:

Francja 2018

REŻYSERIA:

OBSADA: Vincent Lindon, Anatole Taubman, Patrick d’Assumçao Axelle Simon Sandrine Ferraro

ZOBACZ ZWIASTUN