Modlitwa o nawrócenie terrorystów i za ich ofiary

źródło: https://ekai.pl/modlitwa-o-nawrocenie-terrorystow-i-za-ich-ofiary/

Metropolita Barcelony kard. Juan José Omella wezwał do modlitwy o nawrócenie terrorystów, którzy na świecie sieją śmierć i przemoc. Okazjaą do tej wytpowiedzi była przypadająca 17 sierpnia pierwsza rocznica krwawych zamachów na dwa hiszpańskie miasta – Barcelonę i Cambrils. Hierarcha poprosił też o modlitwę za wszystkie ofiary tamtych wydarzeń i za ich bliskich.

Kardynał poprosił duchowieństwo i wiernych o tydzień modlitw w intencji ofiar tragedii sprzed roku. „Kiedy obchodzimy pierwszą rocznicę zamachów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils, modlimy się dzisiaj za wszystkich, których one dotknęły. Za zmarłych i rannych, za rodziny i przyjaciół, za służby bezpieczeństwa, strażaków, służby medyczne, aby zawsze prowadziły swoją działalność w służbie społeczeństwu” – czytamy w liście wzywającym do modlitwy.

Purpurat zaapelował również o modlitwę za tych wszystkich, którzy „na całym świecie sieją terror przez zamachy i wojny”. Módlmy się, aby swoje umysły i działania „zamienili na drogę pokoju i dialogu” – podkreślił kard. Juan José Omella.

17 sierpnia 2017 r. zamachowcy wjechali furgonetką w ludzi najpierw na barcelońskiej Rambli, a następnie w miejscowości Cambrils. Zginęło łącznie 15 osób, a 131 zostało rannych. Terroryści planowali ponadto m.in. szereg zamachów w kościołach, w tym w słynnej bazylice Sagrada Familia.


Może warto udostępnić znajomym?


 Aktualności

Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00 (w intencji Parafian)
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej oraz w piątki od 15:00.


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00 oraz w pierwszy piątek miesiąca w godz. 7:45 do 17:00