„Milcz i wyjdź z niego!” – (Mk 1, 21-28)

źródło: http://denews.pl/denews/milcz-i-wyjdz-z-niego-mk-1-21-28/

I tak jest…

EWANGELIA (Mk 1, 21-28)
W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego!” Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

Jezus wypowiada Słowo.

Jedni są nim zafascynowani.

Drudzy chcą mieć je na półce.

Trzeci wrzeszczą jak opętani.

I tak pozostało po dzień dzisiejszy.

Na początku każdej Mszy Świętej