Scholka dziecięca

Każdy z nas nosi w sobie diament. Wystarczy go odkryć i pielęgnować. Wystarczy odrobina chęci i nieco więcej pracy.

W niedzielę o godz. 10:30 rozpoczynamy próbę śpiewu w kościele, po której uczestniczymy we Mszy świętej o godz. 11:30. ]

Głównym celem scholi jest kształtowanie aktywnej życiowej postawy opartej na chrześcijańskich wartościach, pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, umiejętności muzyczno – wokalnych oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Znajomość pieśni liturgicznych i piosenek religijnych związanych z okresem liturgicznym w Kościele oraz aktywne uczestnictwo we Mszach świętych sprzyja: duchowej formacji mobilizującej dzieci do autentycznego chrześcijańskiego świadectwa, rozwijaniu umiejętności ewangelizowania rówieśników poprzez głoszenie Ewangelii w piosence, kształtowaniu postawy radości i odpowiedzialności za swoją wspólnotę.

Opiekunem scholi jest s.Aurelia. W skład zespołu muzycznego wchodzą: Marta Kózka - gitara, , Katarzyna Bucholc - bęben konga,Wojciech Dębkowski - gitara basowa, Mateusz Prejs - instrumenty klawiszowe, Zuzia Rojczyk - gitara, Klara Szlanta - gitara, Agata Kuczyńska - gitara.

Strona scholi: www.bozenutki.pl