Ogłoszenia parafialne

30 grudnia - Niedziela Świętej Rodziny

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 30 GRUDNIA 2018
1. Jutro 31 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.oo z modlitwą na zakończenie Roku Pańskiego 2018. Przyjmujemy intencje na tę Mszę św. Zwyczajowo ks. proboszcz przedstawia wtedy sprawozdanie z pracy duszpasterskiej i ekonomicznej Parafii.
2. We wtorek 1 stycznia 2019 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 8.3o, 10.oo, 11.3o, 13.oo i 18.oo.
3. W I piątek miesiąca Wystawienie Najświętszego Sakramentu od rana. O godz. 12.oo Różaniec, o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.oo Msza św. w udziałem dzieci.
4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - zwane Świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Nabywać je będzie można po Mszy św., a rozprowadzać je będą Bielanki, zbierając na swój fundusz.
5. W tym tygodniu wznawiamy wizytę duszpasterską, w następującym porządku: 

 

środa 2.01.

od godz. 16:30 - Lazurowa 2, Lazurowa 2A, Sternicza 131

od godz. 18:30 - Lazurowa 14E, Sternicza 100

czwartek 3.01.

od godz. 16:30 - Lazurowa 12, Sternicza 129

od godz. 19:00 - Sternicza 96, Sternicza 98, Szeligowska 2A

piątek 4.01.

od godz. 16:30 - Lazurowa 6

sobota 5.01.

od godz. 14:00 - Lazurowa 4, Szeligowska 4A

 Rodziny, które zamieszkały w naszej Parafii w ostatnim roku i chcą przyjąć księdza, prosimy o zgłaszanie wcześniej swoich adresów. Prosimy o odbieranie w zakrystii kartek z informacją o wizycie duszpasterskiej i naklejenie ich w widocznym miejscu na klatce schodowej.
6. Przypominamy, że w dni trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria czynna jest do godz. 17.3o. Możliwość spowiedzi wieczorem na 15 min. przed Mszą św. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NARODZENIE PAŃSKIE
25 GRUDNIA 2018
1. Gorące podziękowanie kierujemy dzisiaj do wszystkich Parafian, którzy swoją pracą przyczynili się do przygotowania kościoła na Święta - szczególnie S. Krystynie - zakrystiance, p. Janinie i p. Grażynie. Dziękujemy wykonawcom dekoracji świątecznych, grupie Odnowy, młodzieży i panom z Totus Tuus. Gorące Bóg zapłać należy się p. Bogdanowi Kucińskiemu za wykonanie i kolejne udoskonalenia mechanizmu dekoracji stajenki betlejemskiej, a także ofiarodawcom choinek. Niech narodzony Pan Jezus będzie Waszą radością i nagrodą.
2. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Narodzenia.
3. Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę, ale nie ma Mszy św. o godz. 19.15.
4. W środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek Święto świętych Młodzianków Męczenników.
5. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny. Tego dnia podczas Mszy św. małżonków zaprosimy do odnowienia swoich ślubowań. Dlatego prosimy o przybycie razem do kościoła.
9. Dzisiaj wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask płynących z Narodzenia Pana Jezusa - Naszego Zbawiciela. Papież Franciszek w ubiegłą środę skierował takie słowa do polskich pielgrzymów: Jeśli święta Bożego Narodzenia pozostają jedynie miłym świętem tradycyjnym, w którego centrum będziemy my sami, a nie Jezus Chrystus, to będzie zmarnowana okazja. Przeżyjemy je dobrze, jeśli podobnie jak Józef znajdziemy miejsce na milczenie. Jeśli, podobnie jak Maryja, powiemy Bogu „oto jestem”, jeśli, podobnie jak Jezus, będziemy blisko tych, którzy są samotni, jeśli, tak jak pasterze, opuścimy nasze zagrody, aby być z Jezusem. Boże Narodzenie będzie wówczas, gdy w ubogiej grocie Betlejem znajdziemy światło. Tego życzymy nam Wszystkim - Szczęść Boże.     


Może warto udostępnić znajomym? Aktualności

5 dni temu

Wakacje 2019

Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00 (w intencji Parafian)
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej oraz w piątki od 15:00.


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00 oraz w pierwszy piątek miesiąca w godz. 7:45 do 17:00