29 lipca - XVII Niedziela Okresu zwykłego

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 LIPCA 2018

1. W tym tygodniu we wtorek Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w środę Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
2. W czwartek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny "Porcjunkuli". Warunki: - pobożne nawiedzenie kościoła, - odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary.
3. W I piątek miesiąca o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi.
4. W sobotę o godz. 7.15 Msza św. wotywna o Matce Bożej.
5 Przypominamy, że spowiedź w tygodniu możliwa jest na 15 min. przed Mszą św.
6. W przyszłą niedzielę 5 sierpnia między godz. 8.oo a 9.oo rano w naszej Parafii zatrzyma się na pierwszy odpoczynek Pielgrzymka Niepełnosprawnych idących do Częstochowy. Prosimy wszystkich chętnych Parafian o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla pielgrzymów. Panów prosimy rano przed Mszą św. o godz. 7.oo o rozstawienie i potem posprzątanie stolików.
7. Zachęcamy także do udziału w pielgrzymkach wyruszających w miesiącu sierpniu z Warszawy na Jasną Górę oraz do towarzyszenia pielgrzymom w modlitwie.
8. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy i kierowców z okazji dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, który był 25 lipca.