Ogłoszenia parafialne

25 lutego - II Niedziela Wielkiego Postu

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 25 LUTEGO 2018 


1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje wielkopostne będą przeżywali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 301.
2. W I piątek miesiąca całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 12.oo Różaniec, o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 17.oo Msza św. z udziałem dzieci.
3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.3o z udziałem dzieci, - a po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 - dla dorosłych.
4. W sobotę o godz. 7.15 Msza wotywna do NMP i po niej różaniec.
5. W okresie Wielkiego Postu w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w domu parafialnym w sali Jana Pawła II odbywa się modlitwa Jutrzni połączona z Godziną czytań. Chętnych do uczestnictwa w tej formie modlitwy serdecznie zapraszamy. 6. W tym tygodniu został przeprowadzony przegląd i regulacja nagłośnienia w kościele.
7. Chór Parafialny "Jutrzenka" zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania. Na zgłoszenia czeka p. Organista.
8. Dzisiaj w Niedzielę Pomocy Kościołowi na świecie - do puszek zbierane są ofiary przeznaczone na wsparcie misjonarzy.
9. Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na uroczystości jubileuszowe i Święto Papieskie
Drodzy Diecezjanie,
W tym roku obchodzimy 200 lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej.
Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną się o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.
Natomiast we wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.
Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji naszej archidiecezji oraz Ojca Świętego Franciszka.
Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię
† Kazimierz Kardynał Nycz 


Może warto udostępnić znajomym? Aktualności

Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00 (w intencji Parafian)
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej oraz w piątki od 15:00.


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00 oraz w pierwszy piątek miesiąca w godz. 7:45 do 17:00