24 maja - VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pana Jezusa

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

Wniebowstąpienie Pańskie

24 MAJA 2020

0. Dzisiaj o godz. 17.oo Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Świętego.

1. W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego.

2. We wtorek Wspomnienie św. Filipa Neri, a w piątek Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

3. Wszystkich Parafian zachęcamy, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej.

Przypominamy, że okres w którym obowiązuje Komunia św. wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej - w tym roku do 7 czerwca.

W porannych godzinach Mszy świętych jest mniej uczestniczących i łatwiej jest wtedy przystąpić do spowiedzi. Taka możliwość jest także w piątki po Koronce do Miłosierdzia Bożego.

4. Wielkość naszej świątyni umożliwia obecnie udział w Mszach świętych i Nabożeństwach - do 76 wiernych.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na twarzy i zachowaniu odległości pomiędzy sobą, także w czasie przyjmowania Komunii św. nadal udzielanej “na rękę”.

Warto zwrócić uwagę w tych trudnych dla nas wszystkich czasach, że wszelkie nieszczęścia indywidualne i społeczne tego świata swoje źródło mają w nieposłuszeństwie - do którego namówił już pierwszych ludzi anioł ciemności i kłamstwa. Nie dajmy się “łapać w jego sidła” szczególnie przez osoby kierujące się własnymi wizjami i wprowadzające zamęt.

5. Szczere podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy nie zapominają o potrzebach materialnych związanych z utrzymaniem naszej Parafii składając ofiary i wpłaty na konto bankowe. Dzięki temu możemy kontynuować niezbędne naprawy. Bóg zapłać.