17 maja - VI Niedziela Wialkanocna

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

17 MAJA 2020

0. Dzisiaj o godz. 17.oo Nabożeństwo Majowe.

Koła żywego Różańca nie mają dzisiaj spotkania - przez najbliższy miesiąc odmawiamy kolejną tajemnicę różańcową.

1. Jutro w dzień 100-ej rocznicy urodzin Jana Pawła II o godz. 21.oo Apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa przez wstawiennictwo naszego Świętego Rodaka o ustanie pandemii.

2. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Ze Słowa Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Konferencja Episkopatu Polski z radością przyjmuje informacje o zmniejszającym się zagrożeniu epidemicznym w Polsce. /./

Wobec zapowiedzianej możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym.

Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

5. Od dzisiaj wielkość naszej świątyni umożliwia udział w Mszach świętych i Nabożeństwach - do 76 wiernych.

Przypominamy także o obowiązku noszenia maseczek na twarzy i zachowaniu odległości pomiędzy sobą, także w czasie przyjmowania Komunii św. udzielanej nadal “na rękę”.