Ogłoszenia parafialne

16 lutego - VI Niedziela Okresu zwykłego

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 VI NIEDZIELA ZWYKŁA 

16 LUTEGO 2020

0. Dzisiaj o godz. 16.3o spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 17.oo Różaniec.

1. Trwają Ferie Zimowe w Szkołach. Przypominamy że w czasie ferii Kancelaria Parafialna czynna jest: - we wtorek i piątek rano od godz. 8.oo do 9.oo, - oraz w środę i czwartek po południu - od godz. 16.3o do 17.3o. Możliwość spowiedzi na 15 min. przed Mszą św.

2. W sobotę Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

3. Wysłuchajmy drugiej katechezy jako przygotowania do rekolekcji wielkopostnych:

Czym jest Podwyższenie Krzyża Świętego

14 września 335 roku w Jerozolimie - nazajutrz po poświęceniu nowowybudowanych bazylik - miało miejsce szczególne wydarzenie. Odbyła się wówczas pierwsza w historii adoracja drzewa Krzyża świętego, które zostało wystawione na widok publiczny i postawione na podwyższeniu. Podwyższenie Krzyża ma zatem genezę poniekąd prozaiczną - dwie drewniane belki zostały wzniesione do góry, aby wszyscy mogli je zobaczyć i uhonorować. Oczywiście nie chodziło i nie chodzi o oddawanie czci samemu przedmiotowi, lecz o uwielbienie Chrystusa w Jego zbawczej Męce. Odtąd obchodzone Święto nazywa się „podwyższenie”, tak byśmy chcieli żyć siłą płynącą z Krzyża. Tak jakby Bóg cierpliwie czekał i dawał nam kolejną szansę na to, byśmy wreszcie uporządkowali życie według górującego nad wszystkim Krzyża, byśmy ten Krzyż ponad wszystko wywyższyli.

Relikwie Krzyża świętego znajdują się obecnie w wielu kościołach na całym świecie - również w naszym. Wszędzie tam, gdzie odbierają one cześć, uczczona jest chwalebna śmierć Jezusa Chrystusa, który uniżył samego siebie. Jeśli jednak nie chcemy popaść w płytką religijność rozmijającą się z życiem, nie możemy oddawać czci Uniżonemu, samemu się nie uniżając. Podwyższyć Krzyż można więc tylko w jeden sposób - uznając za podstawową zasadę życia uniżanie samego siebie. 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

Na początku każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00