Ogłoszenia parafialne

1 grudnia - I Niedziela Adwentu

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 1 GRUDNIA 2019

0. Dzisiaj o godz. 17.oo Nabożeństwo Adoracyjne.

1. Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 9.oo i 19.oo. Spowiadamy rano od godz. 8.3o i po południu od godz. 18.oo. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

2. Roraty czyli Adwentowe Msze Wotywne o Najświętszej Maryi Pannie - odprawiamy od jutra o godz. 7.oo ! Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi i młodzieżą. Włóżmy trochę trudu i zaangażowania serca w to czuwanie. Prosimy o przynoszenie ze sobą adwentowych lampionów.

3. Jutro po wieczornej Mszy św. rekolekcyjnej spotkanie dla ojców.

4. W I piątek miesiąca całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 12.oo Różaniec, o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 17.oo Msza św. z udziałem dzieci.

5. Świece Caritas “Wigilijnej Pomocy Dzieciom” oraz poświęcone opłatki można nabywać w Kiosku Parafialnym, gdzie są również kalendarze i karty świąteczne. Biblioteka Parafialna zaprasza na kiermasz taniej książki - w sali przy Kiosku.

6. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie pt. “Rewolucja praw człowieka: zagrożenie dla życia i niewinności naszych dzieci” w czwartek 5 grudnia. Więcej informacji w gablocie.

7. Od środy 4 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach Parafian. Przyjęcie księdza to wyraz pragnienia modlitwy o błogosławieństwo dla Rodziny i naszego mieszkania, a także troska o utrzymanie więzi ze wspólnotą parafialną. Przypominamy o przygotowaniu do wspólnej modlitwy: Pisma św., wody święconej i kropidła. Zadbajmy o informację dla księdza czy życzymy sobie Jego wizyty - np. prosząc sąsiadów o przekazanie tej wiadomości. Rodziny, które zamieszkały w naszej Parafii w ostatnim roku i chcą przyjąć księdza, prosimy o zgłaszanie osobiście, telefonicznie lub mailowo swoich adresów.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:    

środa 4.12.

ul. Anieli Krzywoń 2 - od godz. 16:30

ul. Kopalniana 22 B - od godz. 19:00

czwartek 5.12

ul. Anieli Krzywoń 4 - od godz. 16:30

ul. Kopalniana 22, Kopalniana 22 A, Kopalniana 22 D - od godz. 19:00

piątek 6.12.

ul. Anieli Krzywoń 6 - od godz. 16:30

ul. Kopalniana 22 C - od godz. 18:30

sobota 7.12

ul. Anieli Krzywoń 8 - od godz. 14:00

ul. Kopalniana - domki - od godz. 14:00

 Prosimy o odbieranie w zakrystii kartek z informacją o wizycie duszpasterskiej i naklejenie ich w widocznym miejscu na klatce schodowej.

9. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria po południu czynna jest do godz. 17.3o. Możliwość spowiedzi na 15 min. przed Mszą św. wieczorną.

10. Zespół Charytatywny naszej Parafii jak co roku przygotowuje paczki żywnościowe dla rodzin borykających się z trudnościami materialnymi. Dary na ten cel można składać w zakrystii. Dzisiaj Zespół Charytatywny do puszek zbiera ofiary pieniężne. Prosimy o hojność.


 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

Na początku każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00