28 lipca - XVI Niedziela Okresu zwykłego

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 LIPCA 2019
1. W tym tygodniu w poniedziałek Wspomnienie św. Marty, w środę Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, a w czwartek Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
2. W piątek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny "Porcjunkuli". Warunki: - pobożne nawiedzenie kościoła, - odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary.
3. W I piątek miesiąca o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi.
4. W sobotę o godz. 7.15 Msza św. wotywna o Matce Bożej.
5 Przypominamy, że w wakacje spowiedź w tygodniu możliwa jest na 15 min. przed Mszą św. 6. 5 sierpnia - między godz. 8.oo a 9.oo rano - jak co roku w naszej Parafii zatrzyma się na pierwszy odpoczynek Pielgrzymka Niepełnosprawnych idących do Częstochowy. Już dzisiaj zapraszamy Parafian do pomocy w przyjęciu pielgrzymów.
6. Zachęcamy także do udziału w pielgrzymkach wyruszających w miesiącu sierpniu z Warszawy na Jasną Górę oraz do towarzyszenia pielgrzymom w modlitwie.
7. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy i kierowców z okazji dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, który był 25 lipca.
Odmówimy teraz modlitwę błogosławieństwa, a potem księża podejdą do poszczególnych pojazdów na parkingu wokół kościoła.

Na początku każdej Mszy Świętej