Droga Krzyżowa ulicami parafii 12.04.

dodane: 12 kwietnia 2019 06:41

"Krzyżu mój krzyżu, com dla Ciebie zrobił?

Czym Ciebie uczciłem albom czym ozdobił?

Ty mnie ratowałeś całe moje życie"

(fragm. pieśni "Krzyżu,mój krzyżu", M. Skwarnicki)

W piątek 12.04. po Mszy Św. o godz. 18:00 odprawiliśmy nabożeństwo drogi krzyżowej, podążając ulicami naszego osiedla. Udaliśmy się następującą trasą: kościół - Brygadzistów - Cokołowa - Drzeworytników- Słomiana - Brygadzistów - kościół.

Rozważania czytal przedstawiciele grup i wspólnot parafialnych. Parafianie z poszczególnych grup nieśli krzyż na określonych odcinkach drogi, według następującego porządku:

I - Totus Tuus; II - ministranci; III - Misja Św. Teresy i Biblioteka; IV - bielanki; V - lektorzy; VI - Koła Żywego Różańca; VII - Kościół Domowy; VIII - Odnowa w Duchu Świętym; IX - Zespół Charytatywny; X - Wspólnota Neokatechumenalna; XI - młodzież Gwardia ŚDM; XII - szafarze nadzwyczajni; XIII - chór Jutrzenka; XIV - księża.

Nasz liczny i pobożny udział w nabożeństwie wyrażał przywiązanie do Chrystusowego Krzyża.

Po drodze krzyżowej była możliwość oddania czci relikwiom Krzyża Świętego.

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie drogi krzyżowej, w tym policji za zapewnienie bezpieczeństwa.