Aktualności

Ślubowania ministrantów i bielanek

dodane: 13 listopada 2019 21:13

"Należy dążyć do tego, aby osoby posługujące w liturgii spełniały powierzone im zadania w duchowym zjednoczeniu z Najwyższym Kapłanem, niewidzialną Głową całego zgromadzenia. Uczestnicy liturgii, zjednoczeni z Chrystusem mocą Ducha Świętego, stanowią jedno Ciało, w którym każdy członek powinien spełniać te czynności, które należą do niego z natury rzeczy i na podstawie przepisów liturgicznych" (Dyrektorium Duszpasterstwa Służby Liturgicznej, punkt 9)

Ministranci i bielanki przygotowują się do corocznych uroczystych ślubowań. 

W sobotę 9.11. ministranci młodsi zdawali egzamin praktyczny umożliwiający im osiągnięcie stopnia Starszego Ministranta. W kolejną zaś sobotę odbył się egzamin dla ministrantów-kandydatów, którzy po rocznym przygotowaniu stali się Młodszymi Ministrantami. Warto wiedzieć, że od grudnia 2018 roku w ministranturze naszej parafii wprowadzone zostały nowe zasady dotyczące stopni i odznak ministranckich.

Uroczyste ślubowanie ministranckie, wprowadzenie na nowe stopnie odbyło się w uroczystość Chrystusa Króla 24.11. na Mszy Św. o godz. 11:30.

Bielanki swoje przyrzeczenia odnowią w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8.12. na Mszy Św. o godz. 11:30.

Liturgiczną służbę ołtarza polecamy modlitwie parafian i zachęcamy chłopców i dziewczęta do wstąpienia w nasze szeregi. Spotkania ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10:00, spotkania bielanek w piątki o godz. 17:00.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

Na początku każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00